czwartek, 30 maja 2013

kanapka # 70

  1.   bułka razowa
  2.   boczek wędzony
  3.   pędy świeżej dymki
  4.   rukola
  5.   musztarda
  6.   majonez
  7.   chiliKanapka # 70 (po konsultacji z małżonką) jest dla pewnego Pawła, który jest taaak zabawny, że pękasz ze śmiechu. Jest też świetnym tatą oraz konkretnym i bardzo błyskotliwym partner do rozmowy. Ale przede wszystkim - jak doniosła małżonka - kocha dymkę!!  A o dymce właśnie jest dzisiejsza kanapka:)Pędy dymki płuczę pod bierzącą wodą. Nagrzewam piekarnik do maximum i kładę je bezpośrednio na żeberka. Po chwili zmniejszam temperaturę do około 60 C. Chcę aby dymka powolutku udusiła się od środka, białe części robią wówczas mięciutkie i soczyste. Końcówki zielonych pędów będą prawdopodobnie lekko spalone i same się wykruszą:)
Zabawa z piekarnikiem trwa +/- 15-20 min.
Długie pędy uduszonej młodej cebulki przecinam na pół i łączę w krótszy pęczek. Każdy z osobna zawijam na ukos w plaster wędzonego boczku. Takie zawijasy układam na patelni grillowej i co jakiś czas przekładam na jeszcze nie spieczony bok.
Tłuszcz z boczku obwicie wypływa na patelnię a ja go jeszcze na sam koniec wykorzystam. Zamoczę w nim pieczywo... zarazi on chleb wędzonym smakiem:)

Dresssing jaki użyję do kanapki # 70 jest najprostszy jaki znam i super smaczny.
Majonez + musztarda + chili -  KLASYK !!
Ważna informacja !! Podczas wielu miesięcy istnienie bloga o kanapkach The Byk, na wszystkie 70 kanapek jakie tu powstały, właśnie dzisiaj po raz pierwszy pojawił się MAJONEZ !!! czyż to nie zaszczyt ? ? ?

Wszystko jest gotowe a sam koniec jest bardzo prosty. 
Na pieczywo lekko przesiąknięte wędzonym tłuszczem z boczku kładę rukolę, którą polewam odrobiną dressingu. Czas na głównego bohaterkę - dymkę otuloną w soczysty bekon. Kładę na kromkę po 2 sztuki i również polewam dressingiem. 
Przy kanapce # 70 nie ma najmniejszej potrzeby używania soli, duuużo jej w boczku:)

Mam nadzieję Paweł że to dla Ciebie zacna propozycja na dymkę inaczej:)  a jeszcze do kanapki dorzucam utwór "Perfect" by The Smashing Pumpkins

http://www.youtube.com/watch?v=VKYY8DxVZHE&list=TLD8AJtEh0Zd0

smacznego

*

3 komentarze: