wtorek, 10 czerwca 2014

kanapka # 124

  1. bułki "paluchy"
  2. fasolka szparagowa w dwóch kolorach
  3. migdały prażone
  4. oliwa z oliwek
  5. cytryna
  6. zioło oliwkowe
  7. sólKanapka # 124 - tak nie wiele a cieszy:) Zupełnie niechcący wyszedł mi przepis na wegetariańskiego hot doga:)


Fasolka szparagowa w dwóch kolorach - tylko dla efektu estetycznego. Kolory przenikają się, jest ładniej i ciekawiej niż z fasolką tylko w jednym kolorze, prawda?
Obrywam końcówki z każdej fasolki i wkładam garść zielonej i garść żółtej do bambusowego naczynia do gotowania na parze. To cudowny sposób przyrządzania jedzenia, a zwłaszcza warzyw, które zachowują maximum wszystkiego co najcenniejsze.
Bułka "paluch" - odcinam z jednej strony tzw. "piętkę" Długą łyżeczką wyjmuję ze środka miąższ. W ten sposób powstaje bułka na hod doga - tym razem nieco innego:) Wierzch bułki opalam nad prawdziwym mini ognisku na balkonie. Po raz drugi chodzi o walory estetyczne:)  Skórka pieczywa zmienia kolor na lekko brązowy.Zioło oliwkowe! tak się właśnie nazywa i chyba innej nazwy nie ma... Drugi rok z rzędu kupuję je pod halą Mirowską aby zasadzić w doniczce na balkonie. Smakuje obłędnie! Trochę jak oliwki, trochę jak oliwa z oliwek coś niesamowitego...
Tnę pędy bo nawet nie listki zioła i łączę je z oliwą, dodaję sok z cytryny i zmiażdżone prażone migdały. Do tego szczypta soli, oczywiście gruboziarnistej!
Fasolki gotowe, bułki opalone - jeszcze chwila. 
Do dziurki w bułce wlewam trochę sosu i staram się wysmarować ją całą od środka. Następnie wkładam do niej tyle fasolek ile się da:) Trzymając bułkę pionowo polewam, ponownie fasolki sosem, który spływa po nich do środka i posypuję je odrobiną soli.

Wegetariański hod dog gotowy! To idealna propozycja na ciepłe dni, również dla tych, którzy kochają mięso. 
Trochę zaskakująca forma kanapki cieszy:)) widziałam to na twarzach tych, którzy ją jedli:))

Podczas robienia kanapki powstało takie zdjęcie które kojarzy mi się z Romeo&Julia by William Szekspir, rodzina Kapulet & rodzina Monteki, więc nie może być innej piosenki jak "Say That You Love Me ( Lovefool)" by the Cardigans

https://www.youtube.com/watch?v=JwwzF2A8daIsmacznego

*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz