poniedziałek, 23 grudnia 2013

kanapka # 112

  1. bułka typu kajzerka
  2. masło
  3. krem czekoladowy
  4. kandyzowana skórka pomarańczowa
  6. dekoracyjna posypkaCzekoladowa kanapka dla Oli, bo Ola uwielbia czekoladę. Ola w ogóle luuuubi jeść:)))
Na pytanie z czym chce kanapkę odpowiedziała w 0.5 sekundy  "z czekoladą!!!!"
Czekoladowe gwiazdki z płatkami śniegu - wigilijna opowieść!
Kanapka # 112 to również życzenia świąteczne dla wszystkich, którzy tutaj zaglądają

*  S P O K O J N Y C H   Ś W I Ą T *


Kanapka dla Oli i świąteczne życzenia od The Byka to prosta, szybka propozycja, idealna na śniadanie w zabiegany wigilijny poranek, ponieważ wszyscy myślą już o kolacji:)
Poczciwą kajzerkę przekrawam na pół. Z każdej połówki ostrym nożem wykrawam kromkę w kształcie gwiazdki. 
Następnie kładę gwiazdki na patelni grillowej od wewnętrznej strony - na jakąś chwilkę. Peszenne pieczywo jest bardzo delikatne, więc uważajcie aby gwiazdki się nie spaliły:)

Lekko podpieczone kromki smaruję masłem, które pysznie wsiąka w ciepłe pieczywo. Posypuję je kandyzowaną skórką pomarańczową. Skórka jest lekko słodka, lekko kwaśna, lekko gorzka idealne towarzystwo dla kremu z gorzkiej czekolady. Zamiast kremu można użyć ukochanej nutelli, chociaż ten krem jest taki pyyyyszny!Czekoladowe gwiazdki posypuję płatkami śniegu. Jest zimowo i świątecznie już od rana:)
Zamiast skórki można kanapki posypać orzechami lub innymi suszonymi owocami, które lubicie. Napewno zostało coś z makowca, który już stygnie na parapecie.

Ola oto Twoja czekoladowa kanapka, mini świąteczny prezent pod choinkę oraz utwór!! który był już tutaj w zeszłym roku o tej samej porze, ale jak może być inny...:)
"Last Christmas" by Whamsmacznego

*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz