środa, 6 lutego 2013

kanapka # 43

1.   chleb pełnoziarnisty
2.   pieczarki
3.   papryczki chili
4.   masło
5.   kiełki słonecznika
6.   orzechy laskowe
7.   sólKanapkę # 43 robię dla wielbiciela pieczarki pod każdą postacią, na takiego mi wygląda:) To kanapka dla Rudego, który ma pomarańczową deskę i jest "pająkiem". 

Dosyć szybka w przygotowaniu kanapka z 3 WAŻNYMI momentami:))
Myję pieczarki i obieram je ze skórki. Kroję je na plastry na tyle cienkie żeby udusiły się w maśle zanim ono zdąży się spalić na patelni - a wiemy że to dzieje się bardzo szybko.
Rozpuszczam masło na bardzo małym ogniu. Zanim dołączą do niego pieczarki najpierw wrzucam drobno pokrojoną papryczkę chili. Mam taką teorię, że jeśli będzie się dusiła dłużej to straci odrobinę ze swojej ostrości:) to 1 WAŻNY moment !  Po chwili dorzucam pieczarki. Wszystko odbywa się na baaardzo małym ogniu, gdyż masło jest bardzo wrażliwe:)
Czas na orzechy. Tnę je nożem na plastry - do tej kanapki absolutnie nie rozcieram ich na pył. W ostatniej chwili dorzucam je do pieczarek i chili w maśle. Gdyby były roztarte na pył bardzo szybko złapałyby masło i straciły swój niepowtarzalny orzechowy smak... 2 WAŻNY moment !
Na tym koniec gotowania:) dalej to już kuchnia tzw. zimna:) 

To co stało się na patelni przekładam na kromkę pysznego chleba na zakwasie. Trochę pomiędzy, trochę na farsz kładę kiełki słonecznika, które mają lekko oleisty smak - jak dla mnie... Wszystko można polać lekko sosem maślanym z patelni, pod warunkiem że masło się nie spaliło:)) 3 WAŻNY moment !
Rudy to kanapka dla Ciebie - niespodzianka:) pomarańczowa deska jest cool:)

...i song (Delfin mi podpowiedział) "No Way Out" by Gemini

http://www.youtube.com/watch?v=rzGTPdeTMKY


smacznego

*


2 komentarze:

  1. Ale masz zabójczo pyszne wszystkie te kanapki. I jaka kreatywność. Ze mnie też jest trochę taki kanapkowiec, ale jadam najczęściej w kółko te same.

    OdpowiedzUsuń
  2. ja wymyslam na poczekaniu, najlepiej z lodowki w ktorej niewiele:))) spina mnie to wtedy kreatywnie:) zapraszam do testowania, powtarzania, inspirowania sie...

    OdpowiedzUsuń