poniedziałek, 5 listopada 2012

kanapka # 22


1.   chleb pełnoziarnisty
2.   pierś z indyka
3.   gęsty sos balsamiczny
4.   migdałowe płatki
5.   kandyzowana skórka pomarańczy
6.   daktyle
7.   3 krople tabasco - dosłownie
8.   olej sezamowy
9.   świeża melisa, może być również mięta
10. świeża pomarańcza


Kanapka # 22 jest wielkim wyzwaniem. Jest robiona na życzenie Wielkiej, Uznanej i Kochanej przez wszystkich Kucharzycy:) Kanapka dla Moniki. Tylko 2 słowa: indyk słodki...


Indyk słodki... słodziutki Pan Indyk... Ok Monika! będzie to indyk na słodko:)
Pierś z indyka kroje na cienkie paseczki i marynuję w gęstym sosie balsamicznym z listkami świeżej melisy. +/- 3 godziny, pewnie można dłużej...  To jest moja podstawa i główny bohater.
Słodkiego towarzysza przygotowuję przede wszystkim z daktyli. Wkładam je do miksera razem z kandyzowaną skórką pomarańczy, która też jest słodka ale również lekko kwaśna. Dolewam oleju sezamowego o bardzo specyficznym smaku, dla tego trzeba uważać z ilością. Trochę migdałowych płatków i dosłownie 3 krople tabasco dla przełamania smaku. Miksuję - idzie bardzo opornie, więc dolewam taką ilość wody aby mikser zaczął pracować tak jak trzeba:) Smak dla mnie zaskakujący i bardzo ciekawy, zwłaszcza dzięki ostrej nucie tabasco! Do gotowej masy dodaję jeszcze trochę kandyzowanej skórki - dla zróżnicowania konsystencji.


Paski indyka grilluje. Ponieważ są cienkie mogę to zrobić szybko na dużym ogniu.
Kromki chleba również układam na patelni grillowej. Następnie jeszcze ciepłe smaruję pastą daktylową i układam na nich kawałki mięsa, pomiędzy które wkładam listki świeżej melisy. Można też użyć mięty i tak też chciałam zrobić. Miałam w domu zioło i byłam pewna że jest to mięta, ale okazało się inaczej. I wyszło to kanapce na dobre! Melisa bowiem nadała całości nieoczekiwanego smaku. Na koniec prażę migdałowe płatki. Posypuję nimi gotową kanapkę, dorzucam na wierzch kilka kawałków kandyzowanej skórki i wszystko spryskuję sokiem ze świeżej pomarańczy. 
jej... Monika mam nadzieję, że zrobisz tą kanapkę w swojej praskiej kuchni i będzie Ci smakować:)

...i specjalnie dla Ciebie: "Venus As A Boy" by Bjork

http://www.youtube.com/watch?v=J1Rd7zrvW7k

smacznego

 *

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz